Programy i akcje

 „Mamo, tato, wolę wodę! – program edukacyjny, który został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

 

Akademia Zdrowego Przedszkolaka” – program, którego głównym celem jest kształtowanie wśród dzieci, rodziców i nauczycieli nawyków zdrowego odżywiania. Akademia Zdrowego Przedszkolaka stanowi cykl akcji prozdrowotnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest organizowana przez firmę Lionfitness w ramach kilkustopniowego programu edukacyjnego, skierowanego do przedszkoli.

 

Marzycielska Poczta” – to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

 

Góra grosza” – celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

 

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” – największy w Polsce program edukacyjny skierowany do przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś, wspólnie z Kubusiem odkryjemy tajemnice otaczającego nas świata przyrody, poznamy jej najlepsze dary oraz zapoznamy się z zasadami zdrowego żywienia. Przedszkolaki poznają zwierzęta i rośliny, nauczą się dbać o naturę, a także doceniać rolę warzyw o owoców w prawidłowej diecie

 

Moje dziecko idzie do szkoły” – program edukacyjny, który jest realizowany przy wsparciu Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białymstoku. Skierowany jest do dzieci, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną naukę w szkole podstawowej oraz ich rodziców. Celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy rodziców na temat wybranych elementów zdrowego stylu życia, ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków prozdrowotnych u dzieci oraz ich przekonanie o słuszności podejmowanych działań profilaktycznych zarówno w domu, jak i w środowisku szkolnym.

 

Czyste Powietrze Wokół Nas” – program, który jest realizowany przy wsparciu Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białymstoku. Adresowany jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli, ich rodziców i opiekunów. W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Łączy się to również z poznawaniem sposobów radzenia sobie w tych sytuacjach codziennych, w których dziecko narażone jest na szkodliwe działanie dymu papierosowego. Kształtowanie i wychowanie człowieka zaczyna się od najmłodszych lat. Postawa obronna wobec zjawiska palenia tytoniu, którą uda się wykształcić u dziecka w wieku przedszkolnym, owocuje przez całe życie.

Kontakt

ul.Wiadukt 5 lok. H7, H8
Telefon: 506 166 401
E-mail: dyrekcja@krainamontessori.pl

Copyright © 2015-2021.
Wszelkie prawa zastrzeżone.